Trądzik a szkoła

Od września idę do nowej szkoły...nowa szkoła, nowa klasa...mam trądzik boje się że mnie nie zakceptują albo będą się ze mnie smiać ... w klasie będe tylko ja jedna z trądzikiem...doradzcie co mam zrobić.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam,

Domyślam się, że będziesz chodziła do klasy z rówieśnikami, nawet jesłi nie będą to równolatki to różnica wieku będzie niewielka. Zatem sądzę, że nie będziesz jedyną osobą z trądzikiem.

O ile data urodzenia zamieszczona poniżej jest prawdziwa, o towarzystwo raczej możesz być spokojna.

Wszystko to jednak nie znaczy, że trądziku nie należy leczyć. Owszem, nawet trzeba. Jednak Twoje podejście musi się zmienić.
Pamiętaj, że leczenie trądziku wymaga czasu. Warto go jednak poświęcić, by móc się później cieszyć zadbaną cerą.

W pierwszej kolejności powinnaś udać się do dermatologa, który oceni stan skóry. Na tej podstawie dobierze odpowiednią kurację, a także doradzi jak pielęgnować skórę. Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja jest niezbędna dla powodzenia całej kuracji. Bez tego leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Podkreślę raz jeszcze, nie martw się, że klasa nie zaakceptuje Cię z powodu trądziku, bo napewno nie będziesz jedyna. Dla lepszego samopoczucia możesz ukryć zmiany przy pomocy makijażu. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg kosmetyków kolorowych dostosowanych do potrzeb cery trądzikowej, w tym apteczne. Poproś dermatologa, aby polecił Ci którąś linię.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty