Trądzik różowaty u 56-latka

Mam 56 lat. Jestem mężczyzną. Lekarz stwierdził stan przed rosacea. Czasem mam rumienie.Rzadko pojawiają się na twarzy grudki (poliki, boki szyi, nos). Niewiele, ale co zniknie-pojawiają się nowe w innych miejscach.Twarz mam raczej bez grudek, jeśli są to w sumie 3-5. Da się z tym żyć, ale boję się o przyszłość. Pomaga mi bardzo Cetaphil wszelkiej postaci oraz Rozex. Czy zawsze w TR muszą zaistnieć te 4 jego stadia, czy też można go zatrzymać w stadium 1-szym. Lekarz mówi, że będzie on łagodny.

Nie, oczywiście TR nie musi rozwinąć wszystkich możliwych objawów, chociaż niestety jego chyba najprzykrzejsza forma w postaci przerostu nosa jest wyraźnie częstsza u Panów. Jest Pan leczony adekwatnie do stadium choroby. Radziłabym ewentualnie sprawdzić, czy nie jest Pan zakażony Helicobacter pylori; to zakażenie ma związek z TR i obecność objawów trądziku jest wskazaniem do eradykacji (leczenia antybiotykowego) tej bakterii.

Proszę skorzystac z konsultacji u dobrego dermatologa, bądź lekarza medycyny estetycznej,
dobierze on leki do smarowania na skórę oraz doustne oraz zabiegi po obejrzeniu stanu skóry.
Najczęstszymi zabiegami stosowanymi przy tym problemie jest zabieg
laserowego wyciszania rumienia IPL oraz peeling migdałowy, można te zabiegi połączyć z maską mocno wyciszającą skórę .Oraz zostanie dobrana prawidłowa pielęgnacja skóry.