Trudności w kontrolowaniu wypróżnienia

Witam, od kilku dni dzieje się coś dziwnego z wypróżnianiem się. Rano po dużym wysiłku udaje mi się wypróżnić, ale potem jakby brakło mi siły nad kontrolą mięśni odbytu, po prostu nie mam siły się do końca załatwić. Na początku myślałam, że może to być związane z okresem. Dodam, że od trzech dni odczuwam kłucie z lewej strony brzucha, podobne do kolki.

Aleksander Ropielewski

Konieczne przeprowadzenie badania i zebranie szczegółowego wywiadu odnośnie diety i nawyków zwiażanych z wypróżnieniem. Być może konieczne będą badania dodatkowe. Sugeruję w pierwszej kolejności kontakt z lekarzem rodzinnym lub gastrologiem.