Trudności z przełykaniem stałych pokarmów

Witam, mam 21 lat, jestem kobietą. Mam trudności z przełykaniem stałych pokarmów, kiedy staram się zjeść np. kanapkę, mięso, cokolwiek stałego, sprawia mi to trudność w połknięciu i mam wrażenie, że stoi mi to w przełyku. Po każdym kęsie musi mi się odbić, wtedy dopiero czuję ulgę. Kiedy jem płynne pokarmy, np. zupy krem, budyń to wtedy odbija mi się trochę mniej, najczęściej kilka minut po zjedzeniu. Trwa to już drugi miesiąc, schudłam 10 kg w tym czasie. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Polecam sprawdzić czy rzeczywiscie nie dzieje się coś złego z przełykiem. Jeżeli jednak wizyta u lekarza POZ i ewentualnie gastrologa nie wskażą żadnych trudności - proszę udać się do psychologa. Podobne trudności bowiem bardzo często są oznaką nerwicy. Pozdrawiam.