Trudności z zajściem w ciążę - jakie leczenie wybrać? Jakie badania jeszcze zrobić?
Witam serdecznie. Mam 28 lat. Od kilku lat jestem na tabletkach ze względu na zanikające miesiączki (przerwy nawet półroczne): 1. najpierw był T*** - preparat gestodenu i etinylestriadolu (okres miał wrócić po odstawieniu po kilkunastu opakowaniach - nie wrócił), 2. potem D*** -preparat cyproperonu i etinylestriadolu -  jak wyżej, 3. obecnie - D*** (16.-25. dzień cyklu). Przy D*** miałam normalnie starać się o dziecko. Ale od roku staramy się o dziecko i jak dotąd bezskutecznie. Lekarz kazał mi przyjść po roku starań. Obecnie wybieram się zatem, ale do nowego lekarza. Dodam że przy braniu wszystkich powyższych tabletek cykle są równo 28-dniowe. Proszę o dodatkową radę - jaka byłaby najwłaściwsza metoda leczenia celem zajścia w ciążę? Jak widać zdanie się na los nie pomaga. Dodam swoje najświeższe wyniki badań: 1) 3. dzień cyklu: FSH - 4,95 mIU/ml; LH - 9,7 mIU/ml; estradiol: 365,9 pmol/l; testosteron: 2,80 nmol/l (norma 0,22-2,9) 2) 22. dzień cyklu: progesteron - 2,1 nmol/l; estradiol - 137,6 pmol/l; PRL - 10,32 ng/dl Według mnie mam za niski progesteron, a LH/FSH + podwyższony testoteron + rzadkie miesiączki wskazują na PCO (chociaż lekarz na USG twierdził, że na obrazie jajników nie widać cech PCO). Czy to możliwe, że nie mam PCO? Czy to możliwe, że przy tak niskim progesteronie są owulacje? Czy są jakieś szanse na stymulację? Proszę o radę, bo oczywiście na wizytę u specjalisty trzeba długo czekać, a ja okropnie się niepokoję. Byłabym wdzięczna za poradę.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam!
Jeżeli chodzi o przedstawione wyniki: