Trudności zasypianiem, lęk i niepokój a nerwowy tryb życia

Dzień dobry Od jakiegoś czasu nie mogę zasnąć leżąc na lewej stronie ( stronie serca ) . Po kilku chwilach zasypiania czuję jakbym przygniatał serce oraz zaczynam czuć niepokój i strach ze zaraz coś może się stać . Wówczas szybko przewracam się na drugi bok i czuję ulgę . Dodam , iż mam 30 lat ( mężczyzna ) , trenuję na siłowni i przyznam żyję w dużym stresie. Nie piję alkoholu , nie pale papierosów. Czasem po wysiłku odczuwam kłucie serca . Co może być przyczyną problemu ? Pozdrawiam

za malo danych by odpowidziec.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

W pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem, także lekarzem kardiologiem. Po wykluczeniu medycznych przyczyn trudności - z psychologiem, w kierunku objawów nerwicowych.

Pozdrawiam!