Wybudzanie ze snu z lękiem

Witam ! 28 lat ( mężczyzna). Od 4 lat trenuję boks, 6 dni w tygodniu . Od 2 tygodni zdarzały się noce, gdy zrywałem się ok. godziny 1.00 w nocy ( zasypiam 24.00 ) z towarzyszącym lękiem jakbym miał umrzeć , czasem lekko kłuło serce ale przeważnie był lęk i strach przed otwarciem oczu , gdy je otwierałem czułem się jeszcze gorzej. Co może być przyczyną ? Dodam że od 3 tygodni zacząłem pić kawę ( 17.00) z 3 łyżeczek ( dawniej nigdy nie piłem)Zrywy są w najcięższe dni treningu... Pozdrawiam !

za malo danych by odpowidziec.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Objawy lękowe moga mieć podłoże emocjonalne, ale na wszelki wypadek warto skonsultować się z lekarzem, gdyz powodem mogą być także tzw bezdechy nocne, przemęczenie, choroby itp. Jesli lekarz wykluczy somatyczne podłoże, skieruje do psychologa.