Trudności ze złączeniem kolan

Witam, mam 29 lat. Od dziecka nie umiałam trzymać nóg razem w pozycji siedzącej. Łączenie kolan sprawia mi trudność i ból (nie jakiś kłujący, ale taki jakby wynikający z nierozciągnięcia jakiegoś mięśnia), wytrzymuję w tej pozycji góra minutę. Zawsze też miałam problem z założeniem nogi na nogę. Moja babcia, do której jestem podobna, też nigdy ładnie nie siedziała. Czy to jakiś problem z przywodzicielami? Czy da się to wyćwiczyć? W wieku 23 lat dostałam dyskopatii-czy jedno z drugim ma związek?

Prawdopodobnie ma Pani anomalię w budowie stawów biodrowych. Czy to da się wyćwiczyć? Nie widząc - nie jestem w stanie określić. Trzeba zrobić zdjęcie RTG stawów biodrowych.