Twardość podbrzusza i bóle jajników

Witam ;) Nie należę do osób szczupłych lecz ostatnio zauważyłam że mój brzuch pod pępkiem jest twardy, gdy siedzę i go dotykam jest miękki natomiast gdy wstaje twardnieje. W ciąży nie jestem gdyż robiłam testy i wyniki są negatywne. Czasem też odczuwam bóle jajników oraz tętno w jamie brzusznej. Co mi dolega ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami w obrębie przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.