Tyłozgryz i wyrastanie ósemek

Moja wada to tylozgryz. Noszę aparat ruchomy. Ortodonta wyrwał dwie górne piątki i jedną czwórkę na dole po prawej stronie. W międzyczasie wyrosły ósemki u góry. Rosną też na dole. Czy nie doprowadzi to do asymetrii w rzuchwie i czy zęby w szczęce nie będą nadal zbytnio "schowane" z tyłu?

Lek. Tomasz Budlewski

Może być konieczność usunięcia także ósemek. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenia