Uciążliwe odchrząkiwanie u 7-latki

Witam, moja córka lat 7 od 2 tygodni ma chrypkę i ciągle odchrząkuje.Od czasu do czasu zakaszle.innych objawów brak.Byłam u laryngologa, dostała Actitrin,Sinulan forte junior i avamys(10dni), przez moment była znaczna poprawa,ale chrpka zupełnie się nie wyciszyła. W czwartek przeżyła stres w szkole, gdyż nakrzyczała na nią pani i niestety odchrząkiwanie w nasilonym stopniu powróciło. Obawiam się,że jest to spowodowane stresem szkolnym. Jak mogę pomóc dziecku?Jakie badania powinnam zrobić,aby wykluczyć inne przyczyny. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym udanie się ponownie do laryngologa, aby się wypowiedział czy powyższe objawy mogą wynikać ze stresu, być może także będzie konieczność wizyty u pulmonologa. Co do stresu szkolnego proponuję wybrać się z dzieckiem albo do psychologa albo do psychiatry dziecięcego, aby móc potwierdzić przyczynę.