Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwe parcie na mocz

Witam!Od ponad 3 lat mam problemy z układem moczowym. Problem polega na tym, że czuję ciągłe parcie na mocz (z początku było to częste parcie, teraz jest ono właściwie prawie cały czas) oraz opróżniam pęcherz bardzo wolno (muszę przeć). Byłam u internisty, wykluczył zapalenie pęcherza, wysłano mnie do urologa. Urolog wykonał uroflowmetrię i stwierdził, iż "sikam jak dziadek z prostatą". Wysłał mnie na badanie, które wykluczyło nadaktywność. Co w takim razie może być przyczyną moich dolegliwości?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, poza nadreaktywnością (nie "nadaktywnością") istnieją jeszcze inne choroby, które zaburzają prawidłowe oddawanie moczu. Nie podaje Pani całego opisu kompleksowego badania urodynamicznego, a jedynie to co ono "wykluczyło". To za mało aby postawić rozpoznanie, nawet na zasadzie forum internetowego. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy