Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwy ból nóg po zajęciach fitness

Od pół roku chodzę na siłownie, przede wszystkim na zajęcia fitness rożnego rodzaju, od pewnego czasu zauważyłam, że po zajęciach gdy wrócę już do domu i kładę się spać, w nocy budzi mnie ból nog. Ból ten jest dość nietypowy ponieważ, nie jest to ból mięśni a raczej kości, stawów (?) , nie wiem ja to określić. Coś na zasadzie rwania, lub czasem takiego falowego bólu który rozprzestrzenia się od goleni aż do kolan. Jest to dość uciążliwe, ponieważ nie mogę spać czasem nowe i całą noc.
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Takie bóle mogą mieć podłoże reumatyczne lub też są związane z hipokalcemią, hipomagnezemią ( ogólnie z brakiem pierwiastków w odpowiedniej ilości.). Na początku radziłbym w tej sprawie zwrócić się do lekarza rodzinnego, który zapewne zbada Panią dokładnie i wykonana podstawowe badania (np. określi we krwi czynnik reumatyczny , ASO, morfologia, CRP, kwas moczowy oraz elektrolity). Po tych badaniach może uda się postawić diagnozę, włączyć odpowiednie postępowanie i/lub ewentualnie skieruje do reumatologa lub/i ortopedy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy