Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwy i przewlekły kaszel

Witam! Mam 23 lata od jakiegoś czasu mam bardzo uciążliwy kaszel. Trwa on już ponad miesiąc. Przez ten okres towarzyszyła mi gorączka, ale nie była ona zbytnio wysoka w normie 37,5. Kaszel jest tak mocny, że nie kiedy mnie po prostu aż naciąga... Stosowałam syropy, ale nic nie pomogło. Od paru dni pojawiła się na moim ciele wysypka, zazwyczaj nie swędzi a co najgorsze pojawił się również ostry ból pod piersią, czyli można by powiedzieć, że boli mnie lewe płuco. Ból podczas wysokiego oddychania oraz przy kaszlu jest strasznie uciążliwy nie mówiąc już o podnoszeniu się czy dotykaniu tego miejsca. Zastanawiam się co to może być, gdyż takie objawy nigdy wcześniej się u mnie nie pojawiły. Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam! Opisywane objawy sugerują infekcję wirusową (enterowirusową). Infekcja powoduje objawy dość typowe dla choroby bornholmskiej, czyli zapalenia mięśni międzyżebrowych oprócz tego gorączkę oraz kaszel. Aby wykluczyć inne przyczyny (inne infekcje) konieczne jest badanie fizykalne u lekarza rodzinnego, który zadecyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych oraz zleci odpowiednie leczenie. W przypadku potwierdzenia podejrzewanej przyczyny nie stosuje się leczenia przyczynowego. Infekcja ustępuje samoistnie, a leczenie opiera się na niesteroidowych lekach przeciwzapalnych np. ibuprofen. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, gdyż konieczna jest bezpośrednia ocena zmian oraz badanie fizykalne. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy