Mokry i przewlekły kaszel

Od 3dni mam okropny przeważnie mokry kaszel. Boli mnie przy głębokim oddychaniu i kaslaniu jakos w przełyku w płucach szeleści. Rano ból gardła i rzadko katar. Lekarz stwierdził zapalenie górnych dróg oddechowych i przepisał Nobaxin i pectodill. Po lekarzu wystąpiła gorączka a mowilam mu ze jej nie było. Na kolejny dzień rowniez sie pojawiła a uporczywy kaszel nie ustąpił. Mam rowniez lekka biegunkę. Czy nie powinnam stosować tego antybiotyku ? I co zrobić z gorączka. Ten kaszel mnie zamęczy!

Aleksander Ropielewski

Prosze stosować paracetamol lub ibuprofen w celu obniżenia gorączki. Jeżeli antybiotyk nie przyniesie poprawy w ciągu 48-72h sugeruję zmianę leczenia. Nie powinno się stosować leków przeciwkaszlowych w przypadku produktywnego kaszlu.