Przewlekły kaszel u rodzeństwa

Mam problem z kaszlem od 4 tygodni. Razem z 15letnia siostra mamy kaszel tak mocny ze czasem az ciezko zlapac oddech. Bylismy u 3 lekarzy ale dostajemy tylko syropy bo innych objawów nie ma (brak goraczki, bolow gardla, brak oslabienia). Syropy powoduja odksztuszanie flegmy ale to nie ma konca ! Astma nie wchodzi w gre bo jestesmy pod opieką swoich alergologow. Zrobilismy nawet badanie na bakterie Chlamydia, wynik negatywny. Nie wiem co robić, poprawia sie lekko ale to juz ponad miesiąc.

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem infekcji wirusowej. Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet do kilku tygodni. W tym czasie może występować napadowy kaszel, szczególnie u osób podatnych np. alergików. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.