Ucisk w boku i stan po resekcji wątroby z powodu guza

Dzień dobry. Proszę o pomoc, mam 35 lat, w marcu 2014 roku miałam resekcję wątroby - guz FNH, próby wątrobowe były w porządku. Obecne próby wątrobowe w normie prócz bilirubiny - 25,20 przy normie 3,4-20,5. Od czasu do czasu czuje ucisk w prawym boku. Zeszłoroczne badania USG wątroby wykazały że jest powiększona. Czy mam robić dodatkowe badania. Dodam, że codziennie ćwiczę i dzień przed badaniem krwi zażyłam theraflu w związku z przeziębieniem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Anka

Poziom bilirubiny tylko nieznacznie przekracza normę i nie ma powodu do niepokoju w takim przypadku zwłaszcza, że wcześniej zażywała Pani leki na przeziębienie, które mają wpływ na funkcję enzymatyczną komórek wątrobowych. Co do powiększenia wątroby to też kwestia tylko i wyłącznie jaki bardzo. Myślę, że wystarczające są tylko okresowe badania krwi i USG jamy brzusznej. Prowadzeniem powinien zająć się hepatolog.