Ucisk w gardle przy refluksie żołądkowo-przełykowym

Wykryto u mnie refluks, przy tym mam tzw "kluske" w buzi. CHciałbym zapytać,czy przy używaniu leku "Helides" właśnie na to schorzenie czy "kluska" sama zejdzie? Po za tym wydawało m isię,że mam powiekszone węzły chłonne, lekarz powiedział,że nie mam powiększone,ale poniżęj ucha wyczułem zgrubienie pod skórą,które nie jest dużej wielkości i to się porusza w lewo i prawo, czy takie rzeczy są normalne przy refluksie i czy to zaniknie po tej infekcji( bo to pojawiło się od kiedy mam tą kluske.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zalecam wizytę u gastroenterologa celem wykonania dodatkowych badań. Taki objaw może być wynikiem np uchyłku przełyku. Pozdrawiam