Ucisk w mostku i męczenie się przy wchodzeniu po schodach u 64-latki

Mam 64 lata i coraz częściej odczuwam ucisk w mostku, ból, męczę się przy wchodzeniu po schodach. Mam niskie ciśnienie. Próba wysiłkowa w normie. Badania echokardiograficzne: RVd 3.0 IVSd 1.1 LVIDd 4,5; LVPWd 1.1; LVIDs 3.5; Ao pierścień 2.5; LA 3.9; EF 50% Wielkość jam i morfologia zastawek prawidłowa, hypokineza segmentów środkowych i koniuszkowych ściany przedniej i przegrody. Kurczliwość globalna dobra. Osierdzie wolne. Proszę o poradę, czy występuję zagrożenie? Co należy zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych aby móc udzielić odpowiednie zalecenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa, Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.