Ucisk w przełyku i wymioty u kobiety w ciąży a problemy z tarczycą

Witam , Jestem w ciąży od 4 dni czuję ucisk w przełyku jakby mi coś stanęło w gardle. Często wymiotuję. Ucisk powoduje dyskomfort ale nie czuję żadnego pieczenia ani nic co przypominało by zgagę. nie wiem co tak nagle spowodowało by taki stan. w badaniach zaleconych przez ginekologa miałam delikatnie podniesiony poziom tarczycy ale bardzo delikatny. Może to tarczyca sie odezwała? Proszę o sugestię do jakiego lekarza powinnam się skierować lub co to może być. Dziękuję - Pozdrawiam

Witam!
Czy chorowała Pani na refluks, ciąża mogła spowodować cofanie się kwaśnej treści żołądkowej przy niesprawnym zwieraczu dolnym przełyku. Proszę napisać więcej o sobie, w którym jest Pani miesiącu ciąży? Pozdrawiam