Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w żołądku, szum w głowie i bóle dolnego odcinka lędźwiowego

Chciałabym sie zapytać czy sa one wynikiem stresu? mam ucisk w żoładku od dłuższego czasu, szum w głowie więcej od roku, ból dolnego odcinka lędzwiowego, lordoza pogł,uczucie słabej ręki lewej-takiej cięższej, przechodziłam rwe -zaczęlo się od bólu biodra i to było po upadku na to biodro, na kręgołsup miałam zabiegi we wrzes, troche pomagało, jestem wyczerpana, czasami brakuje mi energii zeby cokolwiek zrobić, kolana strzykają, odczuwam ból w przegubie stopy po uderzeniu a tobyło w lutym, dawno
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Zachęcam do wizyty u lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeśli okaże się, że problemy nie mają podłoża somatycznego, warto rozważyć diagnozę zaburzeń z kręgu nerwicy, depresji lub lęku. Taką diagnozę stawia psychiatra. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy