Uciskanie i pulsowanie nadbrzusza a związek z układem pokarmowym, wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym
Witam. Od pewnego czasu boli mnie nadbrzusze, głównie z prawej strony. Mam tam uczucie uciskania oraz pulsowania. Jedno z żeber pod piersią jest powiększone. Nieprzyjemnie mnie uciska. Czy objawy te mają związek z układem pokarmowym lub wątrobą/ pęcherzykiem? Póki co smaruję żebro ibupromem w żelu. Wydaje mi się, iż opuchlizna schodzi, jednak ucisk oraz pulsowanie nadal się pojawiają. Czy powinnam wykonać jakieś badania typu USG jamy brzusznej bądź gastroskopię? Pozdrawiam.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisany problem wymaga wdrożenia diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.