Uciśnięta tchawica w wyniku RTG a guzek tarczycy

witam,czy guzek tarczycy okolo od10 do 13ml. Moze powodowac ucisk tchawicy bo na rtg wyszlo lekko ucisnieta tchawica i przesunieta w prawa strone i czy niedoczynnosc moze powodowac obnizona odpornosc organizmu i kaszel i chrypke.

Witam serdecznie.
Guzek tarczycy jest dość duży, jak najbardziej może powodować więc objawy uciskowe w obrębie dróg oddechowych. Opisane objawy (chrypka, kaszel, obniżona odporność) są typowe dla niedoczynności tarczycy. Proszę nie zwlekać z wizytę u endokrynologa, który wprowadzi odpowiednie postępowanie.