Uczucie ciała obcego w gardle po wyleczeniu helicobacter

Pare lat temu mialam zdiagnozowany helicobacter oraz refluks zoladka.po wielu terapiach zazywaniu controlocu oraz diecie udalo sie wyleczyc z helicobacter.od jakiegos czasu nie zazywam controlocu.ale martwi mnie to ze po zjedzeniu kolacji mam wrazenie ze czesc pokarmu utknelo mi w gardle.nie samowicie mnie to drazni i przeszkadza.stad moje pytanie.czy to jest objaw refluksu?czy powinnam zazywac controloc?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest wykonanie gastroskopii aby móc coś więcej powiedziec. Proponuje udac sie do lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można określic koniecznośc wykonania gastroskopii.