Uczucie drętwienia i ucisku w głowie

Od pół roku męczę się z dziwnym uczuciem w głowie. Drętwienie, ucisk. Miałem robioną TK głowy, szyji. Wszelkie badania krwi. Badania okulistyczne. Oraz szereg podstawowych badań. Byłem nawet u psychiatry który stwierdził, że to od uzależnień. Prowadziłem intensywnie imprezowe życie. Dziwne bóle, uciski zaczęły się po odstawieniu Mariuhuany. Dostałem leki ssri, którymi karmiłem się do dzisiaj. Czy była poprawa? sam nie wiem. Używki od tamtego czasu stosuję sporadycznie. Drętwienie występuje nadal

Witam serdecznie. Myślę, że kłopoty które Pan opisuje są typowymi konsekwencjami nadużywania substancji psychoaktywnych. Przepisane Panu leki nie mają szans zadziałać kiedy to nadal ma Pan kłopot z abstynencją. Bardzo często po odstawieniu marihuany pacjenci opisują podobne dolegliwości. Zachęcam Pana do podjęcia terapii ponieważ wtedy będzie miał Pan szansę rozróżnić co z czego wynika. W uzależnieniu działają specyficzne mechanizmy psychologiczne, które zaburzają ocenę sytuacji. niestety może być tak, iż niektóre objawy mogą się utrwalać. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Czy podobne objawy występowały zanim zaczął Pan imprezować?
Potrzebny jest szczegółowy wywiad, by ustalić, gdzie przyczyna, a gdzie skutek.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem - może konieczna jest terapia uzależnień, może indywidualna.
Dodam, że SSRI działają po kilku miesiacach, czasem pełny efekt jest po pół roku, jednak gdy w tym czasie zażywa Pan inne substancje, działanie leków mogą być zmienione.
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!