Ucisk z tyłu głowy, uczucie drętwienia głowy i omdlenia
Witam. Mam dziwne dolegliwości.Robi mi się słabo.Czuje taki ucisk z tłu głowy,uczucie jakby drętwiała mi głowa i jakbym miała zemdleć. Dzieje się tak w różnych sytuacjach.Kiedy jestem spokojna i kiedy jestem zdenerowowana.Czasami wydaje mi się że moje nogi ważą tone. Jakby jakaś siła ciągnęła mnie do ziemi. Miałam tk głowy,krew,badanie dna oka,badał mnie neurolog,okulista,kardiolog,laryngolog,rtg kręg szyjnego - wszystko ok. mam ciągłe szumy i mroczki przed oczami.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam
Jeżeli wszystkie badania są w porządku,
to niewykluczone, że dolegliwości,
które Pani opisuje mają podłoże psychologiczne,
np. przykre i bolesne doświadczenia z przeszłości,
długotrwały stres, lęki, zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której
problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie