Pulsujący ból głowy u 43-latki

Dzień dobry Od dzieciństwa zmagam sie z bólem głowy. Badania neurologiczne, morfologia,elektrolity, wzrok, cisnienie w normie. Mam zespół antyfosfolipidowy. Podejrzewana jest też migrena ale divascan, nootropil nie pomagają. Bóle są prawie codziennie. Czasami pomaga frimig lub ketonal ale nie zawsze. Głowa boli albo jednostronnie, albo czoło,skronie,szczyt głowy. Ból jest różny, pulsujący, ściskający,uciskowy. Prosze o pomoc bo cięzko żyć z nieustannym bólem głowy. Pozdrawiam Małgorzata

Witam
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to niewykluczone,
że Pani bóle głowy są objawem zapalenia zatok.
Należy przede wszystkim wyleczyć chore zatoki.
Napisała Pani „od dzieciństwa zmagam się z bólem głowy”.
Nie wspomniała Pani jednak o tym, jakie było Pani dzieciństwo.
Możliwe, że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,
np. przykre i bolesne doświadczenia z przeszłości,
długotrwały stres, lęki, zaburzenia nerwicowe.
W takim przypadku zachęcam do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
ewentualnie podjąć terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.