Uczucie dyskomfortu po założeniu mostu na 6 przednich zębów

Moje górne zęby były w złym stanie i 3 tygodnie temu miałam założone trzy mosty na metalu na całą górną szczękę. Wcześniej miałam tyłozgryz, zgryz krzyżowy i przy nierozrośniętych szczękach stłoczone zęby. Po założeniu mostu na 6 przednich zębów cały czas czuję, że wystają mi one jeszcze mocniej niż poprzednie własne, tak, że minimalnie seplenię. Do tego w jednym z bocznych mostów od wewnątrz czuję językiem brzeg koronek z jednoczesnym uczuciem, że wchodzą mi te zęby w policzek. Czy to normalne?

Na podstawie Pani opisu można jedynie wyobrażać sobie obraz obecnej sytuacji w Pani jamie ustnej, co nie jest dobre. Proszę na temat uzupełnienia porozmawiać z lekarzem, który je wykonał. Takie rozwiązanie jest najlepsze.

Witam, a czy miała Pani dodatkową przymiarkę mostu, bo rozumiem że jest on licowany porcelaną, bez glazury, żeby można było ocenić czy właściwy jest kształt zębów, szerokość, wypukłość, zachodzenie na zęby p.wstawne. Jest to faza kiedy można jeszcze skorygować pewne rzeczy, sugestie pacjenta są b. ważne jeżeli chodzi o odczucia subiektywne. Jeżeli tak, to czy Pani zaakceptowała tę sytuację i dopiero teraz czuje Pani się źle w tym moście . Proszę wrócić do gabinetu i porozmawiać z lekarzem, który wykonywał prace, dodatkowo może Pani skorzystać z porady innego dentysty. Pozdrawiam, życzę powodzenia