Uczucie kłucia i duszności w klatce piersiowej

Witam! Mój przypadek jest dosyć wyjątkowy, od kilku miesięcy mam kłucia w klatce. Codziennie mam bóle głowy i ciągle mi się ciężko oddycha, tak jakbym nie mógł całych płuc nabrać powietrza. Pół roku temu rzuciłem papierosy. A wszystko zaczęło się dziać tak w grudniu 2011 r. Miałem robione echo serca i testy wisiłkowe i było wszystko ok. Zdjęcie płuc też ok. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do pulmonologa, bo mówi że to może być astma. Dała mi wziewne leki, ale one i tak nic nie dają. Już nie wiem co robić, piszę teraz do Państwa, boli mnie w klatce piersiowej i tak jak by mi coś w gardle stało.

Witam! W opisanej sytuacji wykluczono większość możliwych przyczyn, a zarazem te najbardziej prawdopodobne. Biorąc pod uwagę charakter dolegliwości oraz prawidłowe wyniki wykonanych dotychczas badań można przypuszczać, że odczuwane dolegliwości mogą mieć podłoże psychogenne. Opisywane dolegliwości mogą być spowodowane m.in. zaburzeniami lękowymi (nerwicą). Dlatego proponuję zgłosić się do psychiatry w celu przeprowadzenia badania psychiatrycznego. Po ewentualnym potwierdzeniu takiej przyczyny odczuwanej duszności specjalista dobierze odpowiednie leczenie. Dobrze dobrane leczenie pozwoli poprawić komfort życia oraz zmniejszyć dolegliwości lub nawet spowodować ich ustąpienie. Zachęcam do wizyty u psychiatry, nie jest potrzebne do tego skierowanie. Pozdrawiam serdecznie!