Uczucie lekkości w głowie i uderzenia gorąca u 27-latki

Witam. Ostatnio niemal codziennie odczuwam lekkość głowy i całego ciała - przychodzi to falami, jakby uczucie lekkości przychodziło z dołu ciała do góry. Wydaje mi się, że objawy nasilają się po dłuższym siedzeniu. W nocy czasami budzi mnie uderzenie gorąca w głowie, po czym mam przyspieszone tętno. Miałem również palpitacje, ale badania u kardiologa nic nie wykazały. Ciśnienie w normie Co może być przyczyną? Gdzie się udać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są niecharakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na tej podstawie postawić jakąkolwiek diagnozę. Sugeruję jednak, by wykonał Pan podstawowe badania laboratoryjne, w tym ocenę funkcji tarczycy.