Uczucie lodowatych dłoni i stóp u 42-letniej osoby

Witam. Od dłuższego czasu lodowacieja mi dłonie i stopy co powoduje silny bol. Nie mogę zgiac palców a dłuższe chodzenie jest niemożliwe. Stosuje Dorete 75mg ale niewiele to pomaga. Nie pale,nie mam nadwagi.

Witam Panią,
Wygląda na to,że może mieć Pani objaw Raynauda. Warto na początku udać się do reumatologa celem dalszej diagnostyki w kierunku układowych chorób tkanki łącznej, ew. rozważyć wizytę u angiologa. Powinna Pani unikać ekspozycji na zimno, palenia tytoniu, picia kawy i stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, które mogą nasilać te objawy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz