Uczucie narastającej duszności i pełności w gardle a wynik spirometrii

Witam proszę redakcje o pomoc.Od 2 tygodni nęka mnie narastającą duszność uczucie pelnosci od Gardla do pluc wykonalam spirometrie wynikiFVC4,23FEV13,04FEV1/FVC71,9PEV4,54 po ventolinieFVC4,27 FEV12,86FEEV1/FVC67PEV4,21 kobieta lat47 176cm waga81 spirometrie zrobilam sama ,lekarz rodzinny po obejrzeniu wyniku zapisl mi zemiren wczesniej wykonywane spirometrie wpadaly różnie raz w normie a czasami początek POChP.Sama już nie wiem co robić mam dodatnie przeciwcialaANA,w ogóle nie kaszel.

Badanie spirometryczne nie jest badaniem diagnostycznym dla wszystkich schorzeń.
Uczucie duszności to pojęcie subiektywne,powinna Pani zwrócić się do lekarza z prośbą o pogłębienie diagnostyki pulmonologiczno-kardiologicznej