Uczucie palenia i napięcia w łydkach oraz sztywność nad kostką

Witam, Biegam od ponad roku, od ok 3 miesięcy bolą mnie łydki dziwnym, bardzo niekomfortowym bólem, trochę uczucie palenia i mocnego napięcia. Czasem odzielnie albo do bólu łydek dochodzi ból i duża sztywność pod mięsniem ale nad kostką. Mam problem w obu łydkach. Pod prawym kolanem zrobił mi się żylak, często dretwieją mi nogi. Nie zwiększałam w tym czasie objętości treningów. W badaniach wyszło mi podwyższone CK, CRP w normie. Nie wiem nawet do jakiego specjalisty moge się zgłosić.

Obawiam się, że na skutek licznych przeciążeń i mikrourazów mięśni, ścięgien i ich przyczepów do kości może Pani mieć trwający już od jakiegoś czasu stan zapalny tkanek miękkich obu goleni i nawet żylak, który się uwidocznił pod kolanem zapewne jest następstwem przeciążenia kończyny. W tym przypadku warto zasięgnąć porady ortopedy i ewentualnie wykonać badanie usg obu łydek, to badanie może dużo wnieść do diagnozy, poza tym trzeba chyba będzie odpuścić z bieganiem, może jakiś lżejszy sport halowy?