Uczucie pieczenia i palenia w udzie

Dzień dobry Mój mąż od ok. 4 lat skarży się na uczucie pieczenia, rozgrzewania, palenia w jednym miejscu w udzie. Kiedyś odczuwał to bardzo rzadko, obecnie prawie codziennie, zwłaszcza wieczorem. Od lekarza pierwszego kontaktu dostał naproxen i maść do smarowania, jednakże niewiele to pomaga. Co powinien zrobić - usg mięśni? rezonans? prześwietlenie kręgosłupa? Prosze o pomoc.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Jeżeli ból umiejscowiony w okolicy bocznej uda, można podejrzewać występowanie meralgii parestetycznej. Przyczyną jest ucisk na nerw skórny boczny uda. Ucisk może być spowodowany zbyt ciasno zapiętym paskiem, nadwagą, cukrzycą, chorobą naczyń obwodowych. Jeżeli dotychczas stosowane leczenie nie przyniosło złagodzenia dolegliwości, zalecam konsultację u lekarza neurologa.