Bóle w udach i biodrze po robieniu szpagatu
W trakcie robienia szpagatu na lewą nogę usłyszałam gruchot w lewym biodrze i mocny ból w tylnym udzie (od kolana aż po pośladki). Biodro jest ok, miałam USG. Po kontuzji (w czerwcu) nie ćwiczyłam, tylko chodziłam do fizjoterapeuty oraz osteopaty. Ich terapie nie przyniosły skutku - po 3 miesiącach nadal nie mogę się rozciągać, więc to chyba nie może być mięsień, ani scięgno. Rodzaj bólu: uczucie jakby jakaś pojedyncza nitka była tak mocno napięta że w każdej chwili może pęknąć. Prośba o pomoc.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
może być problem z miednicą i kręgami 4-5 lędźwiowym. Jeśli są przemieszczenia, to występują uciski na struktury nerwu kulszowego oraz mięśni pośladkowych i tylnych uda.
Warto udać się do terapeuty pracującego metodą Ackermanna który powinien zdiagnozować problem i ustawić ewentualne przemieszczenia.
Pozdrawiam