Uczucie pustki i słabości a pomiar ciśnienia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące występowania wysokiego ciśnienia ok. 160/90 i czasem wyższego i jednoczesnego niskiego tętna - zdecydowanie poniżej 50 u kobiety 60 letniej. Te objawy powodują uczucie pustki, słabości. Kardiolog stwierdził ogólnie nerwicę i przepisuje Cloranxem, a także doraźnie beta-blokery. Cloranxen wcale nie pomaga, a wywołuje uczucie otępienia, "zmulenia". Jaka może być tego przyczyna albo do jakiego specjalisty oprócz kardiologa chora powinna się udać?

Szanowna Pani, zaburzenia układu krążenia są częste w przypadku problemów psychosomatycznych. Warto wziąć pod uwagę opinię lekarza, który wskazywał na podłoże nerwicowe. Zasadna w tym przypadku byłaby konsultacja u psychoterapeuty, najlepiej takiego, który ma doświadczenia w psychosomatoterapii (metody pracy z oddechem, pracy z ciałem). Pozdrawiam, Kamil Tarnawski