Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie pustki i słabości a pomiar ciśnienia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące występowania wysokiego ciśnienia ok. 160/90 i czasem wyższego i jednoczesnego niskiego tętna - zdecydowanie poniżej 50 u kobiety 60 letniej. Te objawy powodują uczucie pustki, słabości. Kardiolog stwierdził ogólnie nerwicę i przepisuje Cloranxem, a także doraźnie beta-blokery. Cloranxen wcale nie pomaga, a wywołuje uczucie otępienia, "zmulenia". Jaka może być tego przyczyna albo do jakiego specjalisty oprócz kardiologa chora powinna się udać?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Prawidłowy pomiar ciśnienia tętniczego

Samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego może pomóc w zdiagnozowaniu nadciśnienia, jednak nie stanowi przesłanki do rozpoczęcia leczenia. Dr Piotr Gryglas tłumaczy, dlaczego w oparciu o sam dziennik pomiarów pacjenta, nie powinno się podejmować decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Szanowna Pani, zaburzenia układu krążenia są częste w przypadku problemów psychosomatycznych. Warto wziąć pod uwagę opinię lekarza, który wskazywał na podłoże nerwicowe. Zasadna w tym przypadku byłaby konsultacja u psychoterapeuty, najlepiej takiego, który ma doświadczenia w psychosomatoterapii (metody pracy z oddechem, pracy z ciałem). Pozdrawiam, Kamil Tarnawski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy