Uczucie otępienia i zawroty głowy

Witam. Prosze o opinie. Od tygodnia mam zawroty glowy. Pierwszego dnia były silne, a przez kilka dni pod rząd lekkie. Dodatkowo: uczucie otępienia, trudnosci w wysławianiu sie, nerwowośc. 2 mies temu uderzyłam tyłem głowy o lód.. Ponadto od 2 lat z przerwami mam nawracajaca grzybice pochwy a wiec moze candida zaatakowała cały organizm? Osobiscie podejrzewam u siebie: depresje lub wspomniana candide lub skutek uderzenia. Prosze o sugestie przyczyn oraz kierunek diagnozy

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty i dobrego lekarza.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Problemy ze zdrowiem, które trwają u Pani już od dłuższego czasu, mogą mieć podłoże systemowe, rodzinne. Pani objawy pełnią określone zadanie i prowadzą w kierunku relacji rodzinnych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który ma również doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Szczególnie zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Krakowie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej