Uczucie zatkanych i pełnych zatok mimo drożnego nosa

Przez jakiś czas miałam uczucie zatkanych i pełnych zatok mimo drożnego nosa, chrypkę i lekki kaszel. Nie miałam gorączki, ani bólów stawów. Właściwie to wszystkie objawy już same ustąpiły, po za sporadycznymi uczuciami cieknącej flegmy w gardle i suchości w przełyku. Często jednak czuje dziwny posmak w ustach (krwio-metaliczny jakby). Wystraszyłam się, że może po tych przejściach złapałam zapalenie mięśnia sercowego. Czasami coś ukłuje w piersiach, ale chyba z nerwicy. Jakie jest ryzyko?

Witam. Wszystkie objawy jakie pani opisuje mogą mieć podłoże psychologiczne zwłaszcza jeśli w pewnym momencie same ustępują jak pani opisuje. Trudno mi coś więcej powiedzieć o możliwym powodach czy przyczynach ponieważ nic nie wiem o pani życiu i tym co się aktualnie w nim dzieje. Proponuję prócz oczywiście diagnostyki lekarskiej (jeśli jeszcze nie była robiona) skontaktować się z psychoterapeutą najlepiej takim, który pracuje holistyczne, tzn bierze pod uwagę objawy somatyczne. Przykładem takich podejść terapeutycznych jest psychoterapia Gestalt lub integratywna.