Uczucie zimna, zaburzenia miesiączkowania, problem z jedzeniem

Moja córka ma 13 lat,163 m wzrostu i waży teraz 40 kg. W krótkim czasie schudła ok. 4 kg. Jeśli chodzi o jedzenie to celebruje każdy posiłek, je zawsze o tych samych porach , określone porcje, których nigdy nie przekracza. Zauważyłam,że wypadają jej włosy, ciągle jest jej zimno ma zaburzenia miesiączkowania, ostatnio pojawiły się na jej dłoniach szorstkie "plamy". Stała się nerwowa i widzę , że ma z tym problem. Bardzo chciałabym jej pomóc ale nie wiem jak do kogo mam się udać? Proszę o pomoc

Witam
Proszę się udać z córką do lekarza psychiatry który określi czy córka nie choruje na zaburzenia odżywiania. Warto skorzystać też z konsultacji rodzinnej dla Pani i córki aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach, relacji i o tym co ważne dla każdej z stron.
Anna Suligowska

Witam,
najprawdopodobniej córka cierpi na rodzaj anoreksji,więc proszę jaknajszybciej skonsultować ją z lekarzem w celu wykonania badań podstawowych i tzw.IBM.Potem stosuje się specjalistyczne leczenie w zalezności od stopnia zagrożenia zdrowia:oddziały szpitalne lub psychoterapię stacjonarną.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości,bo problem nie jest łatwy u nastolatek.