Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam serdecznie,
przede wszystkim ważne jest aby możliwie dokładnie potwierdzić czy to alergia na podstawie prób prowokacji i koniecznie konsultacji z lekarzem. Proszę na własną rękę nie ograniczać kolejnych produktów, tym bardziej że białka mleka, gluten, cukier to większość pokarmu a wszelkie niedobory w takim wieku wpływają na dalszy rozwój dziecka. Tak naprawdę dużo się mówi o alergiach i faktycznie trzeba dzieci obserwować ale w takim okresie jak Pani córeczka dużo może być czynników.Dieta jest rozszerzana, do tego przewód pokarmowy może nie wszystko przyjmować albo toleruje ale tylko w mniejszej póki co ilości. Jak we wszystkim należy zachować umiar!

Jeżeli lekarz potwierdzi uczulenie to na podstawie dotychczasowych obserwacji reakcji córeczki wykluczy konkretne składniki. Możliwe że takie postępowanie nie będzie potrzebne więc na własną rękę nie wolno tego robić.

pozdrawiam
Małgorzata

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy