Ujemne IgM w badaniu na toksoplazmozę

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciąży. W tamtym tygodniu robiłam badania i wynik toksoplazmozy miałam następujący: IgG - 63 dodatni i IgM - 0,08 ujemny. Mój ginekolog nie był pewien, czy infekcję przechodziłam przed ciążą, czy już w jej w czasie, bo stwierdził, że mam dość wysokie IgG. Czy mam się martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Myślę, że nie ma powodu do zmartwień. Poziom IgG jest markerem przebytego zakażenia, a więc w tym przypadku odporności na zachorowanie. Podwyższony poziom IgM świadczyłby zaś o świeżym zakażeniu, co wymagałoby leczenia.