Ukąszenie przez kleszcza a możliwe następstwa

Ponawiam pytanie z kleszczem. tak więc kleszcz ugryzł mnie w żyłę na lewej ręce i jest to tętnica. Panicznie boję się kleszczy i od razu ''strzachnełam'' go ręką. Główka nie została bo kleszcz jeszcze chodził po podłodze. Strasznie leciała mi krew. Mam zdjęcie jak to wygląda na ręku(ale nie wiem jak tu pokazać) czy mam sie czego obawiać?

Pisze Pani że kleszcz ugryzł w żyłę a jest to tętnica....nie ma możliwości by żyła była tętnicą....ale uściślając nie ma tez możliwości by ugryzł w tętnice. Naczynia te znajdują się głęboko a nie powierzchownie tak to już stworzyła natura. Jeśli jest Pani pewna że ta krew leciała po ugryzieniu i chce być Pani pewna że nie był to kleszcz chory należy zrobić badania w kierunku boreliozy i chorób odkleszczowych po około 3-4 tyg. od ugryzienia. Obserwować miejsce gdzie została Pani ugryziona czy nie pojawia się rumień i ewentualnie zgłosić się do lekarza gdyby takowy się pokazał.