Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uporczywe bóle głowy i nerwica lękowa

Bardzo dziękuję za odpowiedz, która nieco mnie uspokoiła.Moim problemem są uporczywe bóle głowy, do tego w tym momencie leczę nerwicę lękową. Wynik TK głowy wykazało niewielkie uwapnienia czym nie kazano mi się przejmować.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam raz jeszcze... ponownie zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą (być może , w związku z leczeniem nerwicy spotyka się już Pani z psychoterapeutą lub psychologiem) Pani list wskazuje, że "to tędy droga" i już niedługo Pani bóle głowy staną się historią - czego życzę Pani mocno. Pozdrawiam.

0

Witam serdecznie,
Chciałabym zachęcić cię do wizyty u dobrego psychoterapeuty,gdyż tego rodzaju uciązliwości bólowe mogą mieć istotne przyczyny w nagromadzonych negatywnych emocjach ,których z jakiegoś powodu nie uzewnętrzniasz.Ten sam mechanizm jest też podłożem lęku.Poza skutkami natury fizycznej,o których wspominasz ,jest to również w swoisty sposób zafałszowanie relacji między Tobą a otoczeniem,które utrudnia wzajemną komunikację robiąc ją "bolesną"oraz nieefektywną,wskutek czego prawdziwe potrzeby nie mają szans być zaspokojone.Psychoterapia pomoże Ci znależć alternatywne rozwiązania i uwolni od błędnego koła,jaki cechuje nerwice.
Pozdrawiam i życzę odwagi

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy