Uporczywy ból w okolicy lędźwiowej

Wszystkie dolegliwości trwają od ok. 3 lat: uporczywy ból w okolicy lędźwiowej promieniujący do podbrzusza. W tym momencie USG jamy brzusznej prawidłowe, a w moczu niewielkie zmiany typu pojedyncze erytrocyty, podwyższona leukocytoza nieznacznie i crp, również nieznacznie. Po konsultacji urologa furagin, ale to nie koniec - po kilku dniach ból odczuwalny jest w całej jamie brzusznej, a szczególnie w prawym śródbrzuszu na wysokości pępka promieniujący nadal do okolicy lędźwiowej i podbrzusza, pojawiają się problemy z wypróżnieniami zwykle zaparcia i straszne skurcze jelit, głośne kruczenie. Trwa to następne kilka dni, po wypróżnieniu sytuacja się poprawia, dolegliwości bólowe są mniejsze, ale nie ustępują. Temu wszystkiemu towarzyszy lekkie parcie na odbytnicę. Wykonana kolonoskopia w 2011, jest prawidłowa, gastroskopia w 2009 opisuje kaskadę żołądka i przepuklinę rozworu przeł. Ponadto w badaniu izotopowym refluks żołądkowo-przełykowy. Nie wiem gdzie mam się udać i co robić? Jakie badania wykonać, żeby w końcu pozbyć się tego bólu i móc normalnie funkcjonować? Dodam, że USG ginekologiczne bz., kręgosłup - zwyrodnienie w normie wieku (zabiegi rehabilitacyjne), ponadto leczona grawes-basedow po terapii jodem (wszystko pod kontrolą). Moje pytanie to do jakiego lekarza mam się udać, aby leczenie skierować na właściwy trop, bo tych dolegliwości jest tak dużo, że mam wrażenie że traktują mnie niepoważnie.

Trudno mi określić jakie są powody Pani dolegliwości bez bezpośredniego badania. Opisywane przez Panią objawy chorobowe sugerują raczej jakiś stan zapalny, patologię w zakresie jelita grubego dlatego sugerowałbym wykonanie kontrolnej kolonoskopii (być może to tylko czynnościowe zaburzenia pracy jelit, czyli zespół jelita drażliwego). W tej sprawie koniecznie trzeba skonsultować się z gastroenterologiem. Jeśli wykluczy się patologię w zakresie jelita grubego do rozważenia wykonanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (o tym musi zadecydować neurolog). Takie dolegliwości mogą być także właśnie związane ze zwyrodnieniami w zakresie tego odcinka kręgosłupa.