Uprawianie sportu przy niedomykalności dwudzielnej zastawki aortalnej

Witam Mam niedomykalność dwudzielnej zastawki aortalnej 33 mm 1 st. Lekarz powiedział, że mogę normalnie uprawiać sport tylko mówił, że bym nigdy nie chodził na siłownię. Dlatego moje pytanie brzmi dlaczego ? i co może się stać gdy jednak będę chodził na tą siłownię ? i czy ta choroba jest groźna ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ćwicząc na siłowni może dojść do pogłębienia się niedomykalności. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.