Uruchomienie maksymalnej fali głośności przez 9-miesięczne dziecko

Witam, Mój synek ma 9 mies. Dzisiaj bawił się obok kina domowego. W pewnym momencie włączył je, a fala głośności była ustawiona maksymalnie. Synek bardzo się przeląkł (cały nerwowo się wzdrygnął i spiął)i zaczął się "zachodzić"tak jak przy silnym płaczu,chociaż niewiele płakał.Po kilku minutach uspokoił się,nie zauważyłam niepokojących zmian w zachowaniu.Bardzo martwię się,że zaistniała sytuacja może negatywnie wpłynąć na jego rozwój.Bardzo proszę o poradę co powinnam w takiej sytuacji zrobić

Witam serdecznie
W tej sytuacji nalezy synka poobserwowac , jesliby jakies zmiany w zachowaniu synka byly dla Pani niepokojace dobrze go skonsultowac u laryngologa ale mysle ze nie bedzie takiej potrzeby. Wyglada na to ze przestraszyl sie mocno , ale jednorazowo takie zdarzenie nie powinno miec dlugoterminow skutkow.
Pozdrawiam cieplo
A.Rekkewska psycholog

Jeśli sytuacja była jednorazowa i nie ma innych oznak niepokoju czy przedłużającej się reakcji- dziecko powinno szybko zapomnieć. Może przez jakiś czas obawiać się tego miejsca czy sprzętu (będzie je kojarzyć z negatywnym, głośnym bodźcem), ale taka reakcja powinna dość szybko się wygasić. Warto spokojnie obserwować synka.