Histeria u 6-miesięcznego synka po przestraszeniu się

Witam ! dziś mój 6-cio miesięczny synek bawiąc się przestraszył się telewizora i automatycznie polozyl się na podłogę zaczął mocno płakać i krzyczeć ale zaniepokoiło mnie to, że przy tym zaczął się tak trząść , wpadł w taką histerie. Przytuliłam go i zaczął się uspokajać po jakiś 10min zasnął .Czy to coś poważnego? To moje drugie dziecko ale przy pierwszym nic takiego się nie zdarzyło. Bardzo się przestraszyłam .Mam się czym martwic ? Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam Monika.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Mężczyzna jako ofiara gwałtu

Witam,
nie ma powodu ,by jednorazowe zdarzenie traktować jako zapowiedż następnych,ale przy założeniu,że zniweluje pani obecne przyczyny niepokoju:nagłe silne dżwięki,obrazy itp bodżce,które silnie działają na system nerwowy dziecka.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Jeśli wydarzyło się to raz, reakcja nie będzie się nadmiernie powtarzać, prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Jeśli Maluszek miał realny powód do przestraszenia się i zdołał się uspokoić, może to być po prostu jego rodzaj reakcji na silny bodziec lękowy. Dzieci rożnie reagują i dlatego starszy może mieć inny rodzaj reakcji na wystraszenie się.
Może się tez okazać, ze przez jakiś czas telewizor będzie się mu negatywnie kojarzył i będzie reagował lękiem. Taka reakcja także powinna przejść.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy