Problemy ze snem u 17-miesięcznego synka

Od kilkunastu dni 17-miesięczny syn ma problemy ze spaniem. Wybudza się po kilkanaście razy i przeraźliwie wrzeszczy, kopie, bije, odpycha mnie, wije się i wygina.Dzisiejszej nocy w trakcie szału mocno uderzał głową o łóżeczko.Zanim dobiegłam, rozwalił wargę, ale nie miał zamiaru przestać.Kopał szczebelki i to z całej siły.W dzień, gdy się mu czegoś zabroni, uderza głową o podłogę, ale tu udaje nam się panować. Pediatra zalecił Viburcol lub hydroksyzynę ale to nie działa.Przeciwbólowe też nie.

Witam!
Myślę, że po pierwsze warto się zastanowić, czy w ostatnich tygodniach, nie pojawił się jakiś czynnik wpływający na zmianę zachowania dziecka? Może synek od niedawna sypia sam, we własnym łóżeczku? Śpi twardo a kiedy się budzi, nie wie gdzie jest i silnie reaguje.
Może zmienił się jakiś składnik w diecie dziecka i wywołując alergię działa pobudzająco, nasila reakcje emocjonalne?
Może synek był ostatnio szczepiony? Jest spora grupa dzieci, która reaguje zmienionym zachowaniem na działanie składników szczepionki.
Może dziecko cierpi z powodu pasożytów.
We wszystkich tych przypadkach należy uważnie obserwować zachowania synka. Proszę się zastanowić, czy poza atakami złości i uderzaniem głową w ciągu dnia, nie ma innych niepokojących objawów – unikanie kontaktu wzrokowego, reakcje obronne na dotyk, niechęć do nawiązywania relacji z najbliższymi, nadwrażliwość na dźwięki.Warto spisać sobie wszystkie niepokojące Panią\ Państwa objawy w zachowaniu dziecka.
Myślę, że należy skontaktować się z neurologiem. On powinien pokierować Panią\ Państwa do innych specjalistów ( psychologa, psychiatry dziecięcego).
Pozdrawiam, życzę powodzenia. J.Pluta