Budzenie 19-miesięcznego synka w nocy z płaczem

Witam. Jestem mamą 19 miesięcznego synka. Od zawsze spał w swoim łóżeczku a od kiedy skończył rok przenioslam go do jego pokoiku. Nigdy nie było problemów z zasypianiem. Zasypial zawsze bez marudzenia,bez bujania i bardzo szybko. Niestety od kilku dni nie chce się ze mną rozstać. Nie chcę sam zasypiac. Jeśli uda mi się go położyć u niego w łóżeczku budzi się w nocy z płaczem i płacze aż wezmę go do siebie do łóżka. Wtedy zasypia momentalnie wtulony we mnie. Skąd ta zmiana ? Czy to mija?

Witam, Warto zastanowić sie czy w ostatnim czasie nic sie nie zmieniło w życiu i otoczeniu synka, poniewaz byc moze jest to jego reakcja na jakiś stres, który przeżywa. Możliwe jest też, że synek w ten sposób przeżywa kolejny skok rozwojowy i po prostu bardziej teraz potrzebuje kontaktu z Panią, jeśli tak jest to zachęcam do pozwolenia mu na tę bliskość i co jakiś czas sprawdzanie czy jest już gotowy na większą samodzielność. Jeśli jednak to zachowanie bedzie Panią niepokoiło, zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego, pomoc może Pani otrzymać w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, gdzie zajmują się dziećmi od 0 do 18 r. Ż. Pozdrawiam.

Dzieci w tym wieku przeżywają lęki separacyjne. Synek też mógł się czegoś wystraszyć i lęk się uogólnił. Niestety ustępstwa i branie Malucha do siebie często wzmacnia kolejne wybudzenia (ostatecznie synek coś zyskuje). Być może konieczne będzie stopniowe wprowadzanie zmian i ponowne uczenie Maluch samodzielnego spania. Warto wykazać się spokojem i cierpliwością. Wielu rodziców przeżywa podobny kryzys ucząc swoje Maluchy samodzielnego spania.