Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG jamy brzusznej i badania prostaty

Proszę o odpowiedz urologa. W ostatnim czasie miałem usg jamy brzusznej, badanie prostaty per rectum oraz badanie moczu. Wszystkie badania w normie. W moczu tylko pojedyncze bakterie i krysztalki szczawianów. PSA również w normie. Zauważyłem że przy ujściu cewki moczowej pojawia się kilka kropel moczu. Nie odczuwam potrzeby oddania moczu a mimo to czasami czuję łaskotanie jakby ściekał mocz. Po oględzinach okazuje się że mam 2 lub 3 kropelki moczu wyciekające. Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Tak może się zdarzać i wcale nie musi to być sam mocz lub jest to mocz, ale np. może to być wydzielina z gruczołu krokowego. To normalna sytuacja i nie ma powodu do niepokoju.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy